• sufity napinane Warszawa

  Charakterystyka sufitów napinanych DPS

  Deko Sufity

sufity napinane Warszawa

Estetyka

Stosując sufity napinane DPS w łatwy, szybki i efektowny sposób można zamaskować podstropowe instalacje wentylacyjne, oświetleniowe i komputerowe, jak również zakryć wszelkie niedoskonałości istniejącego stropu, takie jak zacieki, pęknięcia czy szczeliny powstałe na skutek przesunięć konstrukcji wielkopłytowych.

sufity napinane montaż Warszawa

Kolorystyka i struktura materiału

Powłoki sufitowe są dostępne w niemal nieograniczonych możliwościach kolorystycznych. Jednak ze względów marketingowych, zaistniała konieczność określenia stałej gamy barw, której liczbę określa się na poziomie ponad 100. Dzięki tak bogatej ofercie kolorystycznej klienci mają możliwość idealnego dostosowania sufitów podwieszanych do wyglądu oraz charakteru wnętrz. Nieustannie ewoluujący styl architektoniczny oraz panująca moda sprawiają, że gama proponowanych kolorów podlega stałym modyfikacjom. Dodatkowym elementem pozwalającym na zróżnicowanie efektu plastycznego i architektonicznego jest struktura folii, która występuje w wielu postaciach:

 • Matowej materiał posiada delikatne tłoczenia na strukturze materiału, które przypominają lekko granulowaną powierzchnię
 • Satynowej materiał jest całkowicie gładki i posiada lekki połysk
 • Lustrzanej materiał jest idealnie gładki i imituje lustrzane odbicie
 • Metalicznej – faktura przypomina metaliczny lakier samochodowy
 • Transparentnej – powłoka jest półprzepuszczalna i rozapraszajaca swiatła. Takie powłoki dedykowane są do nadruków i podświetleń.
sufity napinane Warszawa

Kształt

W zależności od sposobu zainstalowania sufitów podwieszanych możemy uzyskać powierzchnie płaskie i gładkie, poziome lub pionowe do podłogi. Montując sufity napinane otrzymujemy niemal nieograniczone możliwości dostosowania ich kształtu. Możemy wykonać koło, owal, kształt łukowy, jak również rozmaite konfiguracje przestrzenne, wielopoziomowe i łamane. Wybrane formy kształtowane są za pomocą systemu listew konstrukcyjnych, na które zakładana jest membrana. Ostateczne uformowanie sufitu jest zatem uzależnione od kompozycji i zamontowania profili napinających powłokę.
 

sufity napinane Warszwa

Sterylność

Sufity napinane DPS zamontowane w dowolnym pomieszczeniu, nie wymagają specjalnej konserwacji i w normalnych warunkach eksploatacyjnych powinny być czyszczone co 5 do 7 lat. Utrzymanie ich w idealnym stanie jest łatwe i nie wymaga żadnych specjalnych środków chemicznych, ani sposobów czyszczenia. Sufity napinane mogą być odświeżane za pomocą wody oraz pospolitych detergentów odtłuszczających, a w przypadku opornych zabrudzeń możemy zastosować sterylizator pary wodnej, chloru lub trichloru. Do mycia powierzchni w miejscach trudno dostępnych oraz na wysokościach stosuje się urządzenia typu Karcher. 

sufity DPS Warszawa

Nieprzemakalność

Folia, z której wykonane są sufity napinane DPS jest stuprocentową barierą wilgotności. Sufit zabezpiecza na dwa sposoby:

 • ochrania konstrukcję dachów od wewnątrz pomieszczenia, co ma bardzo duży wpływ w przypadku izolacji parowej oraz przeciwkorozyjnej, z którą stykamy się zazwyczaj na halach sportowych i basenach kąpielowych.
 • uniemożliwia przenikanie wody oraz wilgoci do zewnątrz, zabezpieczając tym samym wnętrza przez zalaniem i zawilgoceniem. W przypadku izolacji z zewnątrz największym atutem folii jest jej rozciągliwość, która sprawia, że sufit jest odporny na różnego rodzaju awarie wodne. Jeśli pomieszczenie, w którym zainstalowano sufit napinany zostało zalane, powłoka przyjmuje na siebie strumień wody i magazynuje go na powierzchni. Mamy wtedy do czynienia z wybrzuszeniem, wynikającym z faktu, że sufit rozciąga się i obwiesza. Aby naprawić zaistniałą awarię bez żadnych konsekwencji dla pomieszczenia, woda powinna zostać odpompowana przez otwór oświetleniowy lub wypięcie krawędzi. Aby nadać powierzchni sufitowej poprzedni wygląd, należy ją jedynie podgrzać, a materiał szybko wróci do swojego pierwotnego kształtu. 
sufity napinane Warszawa

Antyelektrostatyczność

Podczas produkcji płaszczyzna sufitu pokrywana jest mikronową warstwą teflonu, która zapobiega osadzaniu się na jej powierzchni cząstek kurzu. Sufit ten posiada jeszcze jedną zaletę, otóż nie kondensuje się na nim para wodna, dlatego jest idealną propozycją do łazienek, basenów czy kuchni. Takie cechy jak higroskopijność i antyelektrostatyczność, które są niespotykane w innych sufitach dostępnych na rynku, umożliwiają zastosowanie go także w salach operacyjnych, pomieszczeniach zabiegowych, salach komputerowych, a także w serwerowniach i miejscach, gdzie pracują centrale telefoniczne.

sufity napinane Warszawa

Akustyka

Powłoka sufitu skonstruowana jest w taki sposób, aby nie obniżać walorów akustycznych wnętrza, poprzez wywołanie rezonansu fali głosowej lub jej tłumienie. Aby uzyskać podwyższone parametry wyciszenia pomieszczeń należy zastosować dodatkowo materiały pomocnicze. 

sufity napinane montaż Warszawa

Bariera termiczna

Sufity napinane DPS pełnią rolę katalizatora warstw powietrza pomiędzy wnętrzem, a tradycyjnym stropem lub dachem. Dla polepszenia wskaźników izolacji termicznej zaleca się stosowanie materiałów pomocniczych. 

sufity napinane Warszawa

Montaż

Nieskomplikowany i szybki, nie wpływa na aktywność remontowanego pomieszczenia.